Dreamline SDLI34W720XTX04 Linea 34 inch W x 72 inch H Frameless Fixed Shower Screen in Brushed Nickel
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SDLI34W720XTX04
  • Linea 34 inch W x 72 inch H Frameless Fixed Shower Screen in Brushed Nickel
  • Model Size: 34 in. W x 72 in. H; Configuration: Reversible, single panel with convenient towel bar
  • Frameless walk-in shower design in Brushed Nickel
  • Premium 3/8 in. (10mm) thick certified tempered glass with DreamLine exclusive ClearMax™ water repellant and stain resistant coating
  • 1 in. thick anodized aluminum U-channel accommodates up to 1/2 in. of out-of-plumb adjustment