INV-LB12-BS
Availability:
Contact us to confirm availability. - info@supremekitchenbath.com
Shipping:
Calculated at Checkout
test:
Test Field
Official PayPal Seal
  • Invisia™ Linear Bar, 12" Length, Brushed Stainless (1 Pack)
  • Invisia Linear Bar adds beautiful safety to any bathroom and supports up to 500lbs
  • Made from rust resistant, #304 stainless steel
  • ADA compliant rail diameter (1.25"); ADA compliant wall clearance (1.50"); Exceeds ADA 4.26.3 structural strength requirements for grab bars and fasteners (250lbs)