(No reviews yet) Write a Review
SKU:
AE42WDU-L
Availability:
This item ships out within 5-11 business days
Shipping:
Free Shipping
Official PayPal Seal
This item qualifies for free shipping within the USA! (except to Hawaii & Alaska)
WHAT'S INCLUDED?
• 42" Ventilated Board
• Cool Grey Interior/Unfinished Exterior
• Adjustable Swivel
• Hot Iron Rest
• Hot Iron Storage
• Lighted Toggle Switch
• Storage Shelves
• Garment Bar (Note: shaker doors do NOT come with a garment bar)
• Spotlight
• Electrical System
• Full Length Piano Hinge
• Ironing Board Cover & Pad
• UL Listed
• Built-in Safety Switch
• Fully assembled and ready to install
DOES NOT INCLUDE:
• Lightbulb
• Cord Wrap
• Electrical Cord Cover & Restraints
Timer
SPECIFICATIONS
• Overall Dimensions 52" x 15" x 7 3/8"