Lexora LVA84DR100 Abbey 84 inch W Grey Oak Double Sink Vanity Cabinet and Carrara Marble Top
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LVA84DR100
Availability:
Out of Stock
Shipping:
Free Shipping
Official PayPal Seal
This item qualifies for free shipping within the USA! (except to Hawaii & Alaska)
  • Abbey 84 in W x 22 in D Grey Oak Double Sink Vanity and Carrara Marble Top
    • Does not include backsplash
    • Double sink vanity with under sink storage and four drawers
    • Comes with vanity cabinet and top
    • Midcentury freestanding vanity perfect for a master bathroom
    • Solid wood frame with mdf plywood panels
    • Grey Oak finish
    • Carrara Marble Countertop with stacked edge
    • Marble tops are polished, finished by hand and sealed twice for longevity
    • Vanity countertop is pre-drilled for a 8 in. spread faucet for easy installation
    • Faucet not included
    • Includes one undermounted rectangular sink
    • Mirror not included
    • Two interior cabinets and four drawers provide plenty of storage space
    • Full set dimensions are 84 in. W x 22 in. D x 34 in. H
    • Fully assembled vanity cabinet for quick and easy installation
    • Sleek bathroom vanity available in a variety of Oak finishes, including Black, Brown and Grey
    • Available sizes are 48 in, 60 in, 72 in, 80 in and 84 in