Rev-A-Shelf Orion Gray Two-Tier "Cloud" Optimizer for 15" Right Opening/Blind Left Corner Cabinets - 5372-15-FOG-R
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
5372-15-FOG-R
Availability:
Contact us to confirm availability. - info@supremekitchenbath.com
Shipping:
Calculated at Checkout
test:
Test Field
Official PayPal Seal
  • 15 in Two-Tier Organizer for a Blind Left
  • Included: (2) Cloud Shelves, Hardware
  • For use with: Blind Corner Cabinet
  • Material: Medium Density Fiber (MDF); Steel
  • Minimum Cabinet Frameless Opening (Inches): 15
  • Cloud Series Blind Left Two-Tier
  • Designed for a Blind Left Cabinet when the door is on the right
  • Textured Orion Gray Surface and flat wire design
  • Designed for a Blind Corner Cabinet with a 15" Opening
  • Optional Soft close kit available (5372-SC-KIT-1)
  • Construction: Heavy-Duty Metal frame with solid bottom surface
  • Picture shown is 18" version installed into a Blind Left Door Right
  • Different widths and finishes available for your particular application
  • Full manufacturer's warranty included
  • For installation guide, click hereRev-A-Shelf 5372-15-FOG-R
    Reach for the stars and fulfill your storage needs with the Cloud Orion Gray Contemporary Organizer. Designed for full access (frameless) blind corner cabinets with 15", 18" or 21" openings, the new Cloud with Orion gray flat wire and textured linen finish complements contemporary kitchens and adds updated style to traditional and transitional designs. Available in both single and two-tier, in either left or right hand options, the Cloud fits into nearly all blind corner applications and is available with or without soft-close. Dimensions: 33"W x 21.85"D x 24.5"H