Rev-A-Shelf LD-4BW-001-20-1 Banded Wood Full-Circle Lazy Susan Shelf for Corner Wall Cabinets
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LD-4BW-001-20-1
Availability:
Contact us to confirm availability. - info@supremekitchenbath.com
Shipping:
Calculated at Checkout
test:
test field
Official PayPal Seal
  • Banded Wood Full-Circle Lazy Susan Shelf for Corner Wall Cabinets
  • Hardware Type: No Post Included (Shelf Only)
  • Laminated Hardwood rim with 5/8" thick shelf bottom
  • Designed for Corner Wall Cabinets with 21" or greater depth
  • Construction: Fully Assembled Maple Wood construction with a clear coat finish for durability
  • Limited Lifetime Warranty
  • Click for installation guide: Rev-A-Shelf LD-4BW-001-20-1
    Wall corner cabinets don't always have to be hard to access; with the Rev-A-Shelf® Banded Wood Full-Circle Lazy Susan, you are just a spin away from storage bliss. The single, double, and triple shelf options independently rotate, allowing you to see and get to your items quickly. Available in 18" and 20" diameters, they come with either a bottom mount steel bearing or a Twist-n-Lock telescoping post designed to make installation easy and adjustment of the 5/8" thick shelves effortless.