Rev-A-Shelf LD-4BW-401-24-1 Banded Wood Full Kidney-Shaped Lazy Susan for Corner Base Cabinets
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LD-4BW-401-24-1
Availability:
Contact us to confirm availability. - info@supremekitchenbath.com
Shipping:
Calculated at Checkout
test:
test field
Official PayPal Seal
  • Banded Wood Full Kidney-Shaped Lazy Susan for Corner Base Cabinets
  • Hardware Type: No Post Included (Shelf Only)
  • Laminated Hardwood rim with 5/8" thick shelf bottom
  • Designed for Corner Base Cabinets with 15.38" or greater depth
  • Construction: Fully Assembled Maple Wood construction with a clear coat finish for durability
  • Limited Lifetime Warranty
  • If your kidney base cabinet keeps secrets hiding everything within, make it come clean with the Rev-A-Shelf® Banded Wood kidney shape lazy susan. The single and double 24", 28", and 32" diameters options are available in steel bearing and stop bottom mount and Twist-n-Lock telescoping hardware options that feature chrome post and almond hubs. The 5/8" thick shelves rotate independently of each other for effortless access. Open your cabinet door, and with just a spin, you have complete access to everything stored within.