Lexora LVC80DL111 Castor 80 inch W Black Double Sink Wall Hung Vanity Cabinet, Carrara Marble Top, Faucet Set, and 36 in Mirrors
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LVC80DL111
Availability:
Out of Stock
Shipping:
Free Shipping
Official PayPal Seal
This item qualifies for free shipping within the USA! (except to Hawaii & Alaska)
  • Castor 80 in W x 22 in D Black Double Sink Wall Hung Vanity, Carrara Marble Top, Faucet Set, and 36 in Mirrors
  • Double sink vanity with under sink storage and four drawers
  • Vanity set arrives assembled with top, mirror and faucet
  • Midcentury freestanding vanity perfect for a master bathroom
  • Solid wood frame with mdf plywood panels
  • Black finish
  • Carrara Marble Countertop with stacked edge
  • Marble tops are polished, finished by hand and sealed twice for longevity
  • Vanity countertop is pre-drilled for a 8 in. spread faucet for easy installation
  • Includes gooseneck bathroom faucets in Chrome
  • Includes two undermounted rectangular sinks
  • 36 in W x 36 in H Mirrors Included
  • Four drawers provide plenty of storage space
  • Full set dimensions are 80 in. W x 22 in. D x 19.5 in. H
  • Fully assembled vanity cabinet for quick and easy installation
  • Sleek bathroom vanity available in a variety of finishes, including White, Blue, and Black
  • Available sizes are 60 in, 72 in, 80 in and 84 in